Шановні споживачі електроенергії

Енергетики звертаються до всіх споживачів вкотре переглянути енерговитрати власних домогосподарств та зробити вибір на користь нічної електроенергії.

Зменшення споживання в денний час забезпечить вирівнювання графіку споживання електричної енергії Об’єднаної енергетичної системи України, що дозволить максимально збільшити навантаження атомних електростанцій України, оптимізувати роботу теплових електростанцій України та в кінцевому випадку скоротити споживання газу, вугілля, мазуту.

Наразі ситуація в енергетиці ускладнена відсутністю палива, насамперед вугілля, газу, і неможливістю вироблення тієї кількості електроенергії за потужністю, особливо в період пікових споживань. Це вечірні, ранкові пікові навантаження, коли споживання збільшується в рази і покрити цю потужність дуже складно.

На законодавчому рівні забезпечено економічну доцільність споживання електричної енергії у нічний час. Так, одним із способів зниження витрат за спожиту електроенергію є перехід на двозонний прилад обліку електропостачання. Даний облік дозволяє споживачу оплачувати за електроенергію спожиту з 23 години вечора до 7 години ранку із застосуванням 50% знижки.

За наявності окремого обліку споживання електроенергії за періодами часу розрахунки з населенням проводяться  із врахуванням наступних коефіцієнтів:

за двозонними тарифами, диференційованими за періодами часу: 0,5 тарифу – в години нічного мінімального  навантаження енергосистеми (з 23-ї і до 7-ї години), а в інші години доби – повний тариф;

за тризонними тарифами, диференційованими за періодами часу: 1,5 тарифу – в години максимального навантаження енергосистеми (з 8-ї до 11-ї години і з 20-ї до 22-ї години), повний тариф – у напівпіковий період (з 7-ї до 8-ї години, з 11-ї до 20-ї години, з 22-ї до 23-ї години), а 0,4 тарифу – в години нічного мінімального навантаження енергосистеми (з 23-ї до 7-ї години).

 

Для встановлення двозонного чи тризонного лічильника  потрібно звернутися у ВАТ “Тернопільобленерго” для отримання організаційно-технічних заходів, які передбачають переукладання договору про користування електричною енергією, відповідні вимоги до програмування диференційного електролічильника тощо.Офіційний веб-сайт Міністерства енергетики та вугільної промисловості України

Офіційний веб-сайт Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг