Електробезпека під час сільськогосподарських робіт

Наступає пора жнив — це відповідальна пора, де за короткий термін (10-14 днів) необхідно провести комплекс робіт. До таких робіт залучається велика кількість робітників, котрі працюють позмінно і часто навіть вночі. У цей час водіям тракторів чи комбайнів треба бути особливо обережним і дотримуватися правил безпеки, аби їх не вразив струм. Адже сумні випадки травмування струмом механізаторів уже траплялися кілька років тому. 
Тож, нагадуємо основні правила роботи у полі біля ліній електропередач.

  • Косити можна тільки паралельно лініям електропередач, а не впоперек ліній.
  • Під лінією електропередач можна проїжджати тільки біля опори, де максимальна висота становить 10-16 метрів. Посередині лінії проїжджати не можна, оскільки там допускається провисання проводу на відстань 6-7 метрів до землі. Висота ж сільськогосподарської техніки може мати 4,5 метри.
  • Зупинка будь-якого автотранспорту заборонена у місцях перетину доріг з повітряними лініями електропередачі напругою 330 кВ та вище в межах охоронних зон.
  • Якщо техніка зупинилася прямо під лінією електропередач, то бажано знайти механізми, які відтягли б її подалі від лінії. Але у жодному разі не можна газувати та заводити двигун. Це дозволяється на мінімальній відстані — хоча б за чотири метри від лінії електропередач. Адже при роботі двигуна йде викид гарячих вихлопних газів у повітря, що може спричинити відключення лінії електропередач. І через іонізацію повітря, струм може вразити як техніку, так і людей.
  • В охоронних зонах підземних кабельних ліній електропередачі забороняються земляні робіт на глибині понад 0,3 метри, а на орних землях — на глибині понад 0,45 метри.
  • Траса кабельних ліній, прокладена орними землями та незабудованій місцевості, позначається покажчиками, встановленими на відстані не менше, ніж 500 метрів один від одного, а також у місцях зміни напрямку траси. Покажчик встановлюється на стовпі висотою 1,7 метра над поверхнею землі.

Для попередження небезпеки ураження електрострумом просимо Вас при знаходженні поряд з енергооб'єктами звертати особливу увагу на плакати та знаки, що розміщені на енергообладнанні!Офіційний веб-сайт Міністерства енергетики та вугільної промисловості України

Офіційний веб-сайт Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг